Home > Al meteen succesvolle zomer voor strandshuttle ‘Terug naar Zee’ in Zeebrugge

Al meteen succesvolle zomer voor strandshuttle ‘Terug naar Zee’ in Zeebrugge

Geschreven op 26 september 2025 om 07:00 door Mario De Wilde

De gratis strandshuttle ‘Terug naar Zee’ in Zeebrugge is na een geslaagde zomer afgerond. Met meer dan 5.000 vervoerde personen in 2.036 ritten bleek het vernieuwende initiatief een schot in de roos. De shuttle – een elektrische buggy die strandbezoekers van de Zeedijk naar de waterlijn bracht – was het resultaat van een samenwerking tussen Stad Brugge, festivalorganisatoren van WeCanDance en Bomboclat, en enthousiaste vrijwilligers uit Zeebrugge. De festivalpartners leverden het voertuig die door vrijwilligers werd bestuurd.

De reacties van inwoners, strandgangers en vrijwilligers waren unaniem positief. Ook de redders merkten dat de shuttle meer mensen naar het water bracht. Gedurende de hele zomer – met uitzondering van de vijf festivaldagen – werd er gereden. Alles verliep vlot en zonder incidenten.

Hoewel de shuttle bij piekmomenten soms te beperkt was om iedereen tegelijk te vervoeren en de batterijduur op drukke dagen een aandachtspunt blijft, zijn de organisatoren en de Stad bijzonder positief. Er wordt nu samen met de festivalorganisatoren bekeken hoe het project volgend jaar kan worden voortgezet en verbeterd.

Burgemeester Dirk De fauw blikt tevreden terug: “Met ‘Terug naar Zee’ hebben we niet alleen een praktische oplossing geboden, maar ook een warme dienstverlening. Het is mooi om te zien hoe inwoners, vrijwilligers en partners samen een initiatief dragen dat het strandbezoek voor iedereen aangenamer maakt.”

 

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.