88-jarige wielerkampioene Yvonne Reynders schenkt medailles aan KOERS Roeselare
Zevenvoudig wereldkampioene Yvonne Reynders schenkt haar collectie medailles aan KOERS. Het Museum van de Wielersport is zo opnieuw een aantal unieke items met een belangrijke historische waarde voor de Belgische wielersport rijker. Noem Yvonne Reynders (°1937) gerust dé pionier van het Belgische vrouwenwielrennen. Tussen 1959 en 1966 zette ze ons land internationaal op de kaart door zich maar liefst zeven keer tot wereldkampioene (vier keer op de weg en drie keer op de piste) te kronen. En dat in een periode waarin koersende vrouwen gezien de tijdsgeest allerminst een evidentie bleken. Ter referentie: het eerste Belgisch kampioenschap voor vrouwen werd pas in 1959 georganiseerd, ruim een halve eeuw na het eerste BK voor mannen.
De vele kampioenschapsmedailles van Reynders komen nu definitief naar Roeselare, al is dat geen toeval. KOERS en Yvonne dragen elkaar immers al enkele jaren in het hart. In het najaar van 2022 eerde het museum Reynders bij haar 85ste verjaardag. In het bijzijn van o.a. Lotte Kopecky kreeg ze toen met een muurschildering in de museumtuin haar plaats naast andere Belgische wereldkampioenen wielrennen.
“De innige band die toen tussen KOERS en Reynders is ontstaan, krijgt nu met de officiële overhandiging van haar kampioenschapsmedailles een schitterend vervolg. Yvonne vervulde een baanbrekende rol en inspireerde nieuwe generaties meisjes om te koersen. Haar belang als pionier voor het Belgische vrouwenwielrennen valt dan ook moeilijk te overschatten”, aldus Schepen Matthijs Samyn
Yvonne Reynders, 88 ondertussen, kwam de medailles zelf overhandigen in Roeselare in het bijzijn van enkele naasten uit haar omgeving.