Home > 68 kamers voor nieuw Sint-Lodewijkscollege in de Brugse Magdalenastraat.

68 kamers voor nieuw Sint-Lodewijkscollege in de Brugse Magdalenastraat.

Geschreven op 24 september 2019 om 12:34 door Mario De Wilde

Schepen van Ruimtelijke Ordening Franky Demon gaf de stedenbouwkundige vergunning voor de bouw van een nieuw internaat op de site van het Sint-Lodewijkscollege in de Magdalenastraat. “Het internaatsgebouw komt op de plaats van het bestaande eenlaagse gebouw met twee polyvalente zalen en technologieklassen. Dit gebouw wordt afgebroken en vervangen door een nieuwbouw van vijf bouwlagen”, zegt schepen Demon. Op de gelijkvloerse verdieping komen opnieuw de oorspronkelijke functies, namelijk twee polyvalente zalen en vier STEM-klassen voor wetenschappen, technologie en wiskunde. De vier bovenliggende bouwlagen vormen het internaat.

In het internaat zullen 68 kamers voorzien zijn. Op de eerste verdieping komen elf internaatskamers. Er is een grote gemeenschappelijke ruimte en ook de lokalen voor de begeleiders bevinden zich op deze verdieping. Twee van de hoekkamers worden voorzien voor rolstoelgebruikers. Op deze verdieping is ook aangepast sanitair voorzien. Op de tweede verdieping komen negentien kamers, een ontspanningsruimte, een patio met terras en gemeenschappelijke toiletten. Drie van de hoekkamers worden voorzien als tweepersoonskamer. De derde en vierde verdieping hebben dezelfde indeling, met uitzondering van het terras. Op de derde verdieping is, net als op de eerste verdieping, aangepast sanitair voorzien. De hoekkamers kunnen hier eveneens worden voorzien voor rolstoelgebruikers.

“Er is gekozen voor een inplanting aansluitend op de bestaande bebouwing. Op deze manier wordt geen nieuwe open ruimte op de site aangesneden. De nieuwbouw staat los van de bestaande bebouwing, maar wordt visueel verbonden door een grote overkapping van de tussenruimte. Het gebouw sluit aan op de reeds bestaande bebouwing zonder een negatieve impact te hebben op de omgeving. De kamers zorgen niet voor inkijk bij de aanpalende woningen, aangezien ze gericht zijn naar de speelplaatsen en het sportveld en zich op voldoende ruime afstand van de omliggende bebouwing bevinden”, verduidelijkt schepen Demon.

0 reacties

Wees de eerste die reageert op dit artikel!

Geef een reactie op dit artikel

Velden met een * zijn verplicht in te vullen. E-mailadressen worden nooit gepubliceerd op de website.