Alfonso Bricegno brengt ‘La 42’ uit over ‘niet zomaar een straat in Santa Domingo’
West-Vlamingen Alfonso Bricegno en Domien Van de Velde werken momenteel aan een uniek boek. ‘La 42’ is meer dan zomaar een straat in Santo Domingo; het is een levend symbool van veerkracht, strijd en overleven. De wijk Capotillo – en met name Calle 42 – is ontstaan uit migratie en armoede en draagt al lange tijd de last van marginalisering. Ooit een toneel voor volksverzet, belichaamt het nu de rauwe tegenstrijdigheden van het stadsleven in de Dominicaanse Republiek.


Dit project, tot stand gekomen in samenwerking met fotograaf Domien Van De Velde, legt de vele facetten van ‘La 42’ vast: de alledaagse waardigheid van vrouwen die de last van hun beroep dragen, de speelsheid van kinderen die zwemmen in vervuilde rivieren, de intimiteit van huizen waar geloof en herinnering voortleven. Paarden grazen tussen het afval, zinken huizen klampen zich vast aan de rivieroever, maar te midden van deze taferelen komen gebaren van tederheid en veerkracht naar voren.
Het project wil armoede niet exotiseren, maar de menselijkheid en complexiteit van deze plek eren. La 42 is zowel precair als levendig, gestigmatiseerd en gevierd – een ruimte waar strijd en gemeenschap naast elkaar bestaan.


Het project, gepresenteerd als een fotoboek, stelt een reeks voor die oscilleert tussen portret en landschap, intimiteit en collectief geheugen. Het is onze bedoeling de kijker toegang te geven tot deze wereld en de fragiele schoonheid te laten aanschouwen van een leven aan de rand van de samenleving.



Al deze boeiende en opvallende tegenstrijdigheden zitten verpakt in dit éne schitterende fotoboek. Het boek wordt in Denemarken en Duitsland opgemaakt en gedrukt. Het nu al iconische fotoboek wordt met precisie en duurzaamheid vervaardigd dankzij de harde kaft en de genaaide binding. Dompel straks jezelf onder in een hoogwaardig, uniek exemplaar dat cultureel erfgoed bewaart en een uitzonderlijke leeservaring belooft. Het fotoboek is nog niet volledig afgerond. De levering zal daarom waarschijnlijk enkele weken duren, maar we beloven dat het het wachten waard is. Het boek kan nog tot overmorgen maandag 15 december in pre-order besteld worden aan € 99. Er moeten minstens 35 pre-orders besteld worden. Vanaf dan kan de drukkerij beginnen met drukken. Als het aantal niet bereikt wordt, wordt het bedrag integraal terugbetaald. Alle info en bestellingen kan je doen via deze link